630_360_1478111975-9094

Міносвіти провело покращення процесу вступної кампанії

Міністерство освіти та науки затвердило оновлені умови вступу до вищих навчальних закладів на наступний рік. Серед новацій – мінімальний поріг для медичних спеціальностей у 150 балів та деякі зміни вимог до сертифікатів ЗНО.
“Була широка дискусія, чи нам зробити повну уніфікацію предметів, тобто чи всі три предмети повинні бути однаковими (для спеціальностей – ред.), чи зробити один предмет на вибір. Враховуючи побажання університетів, було зроблено третій конкурсний предмет на вибір. Перші два предмети є фіксовані: перший – українська мова, другий – фактично профільний предмет. Третій результат ЗНО йде на вибір одного з двох предметів, але він є однаковий для всіх спеціальностей”, – зазначив заступник міністра освіти і науки Юрій Рашкевич.

Оновлені умови мають уніфікувати вимоги до сертифікатів ЗНО і полегшити абітурієнтам визначення, з яких саме предметів складати ЗНО для вступу на ту чи іншу спеціальність.

Так, визначено перелік конкурсних предметів в наступному форматі: обов’язковий – українська мова та література, фіксований другий предмет, третій предмет (з двох альтернативних на вибір вступника). Для небюджетних місць перелік конкурсних предметів визначають ВНЗ.

Також цього року встаеновлено мінімальний прохідний бал на лікарські спеціальності за результатами ЗНО – 150 балів.

Наразі умови вступу проходять процес юстування в Міністерстві юстиції і невдовзі будуть оприлюднені на сайті МОН.