rimFjei

Українських митців уперше номінували на премію Астрід Ліндґрен

Двоє претендентів від України – художник Кость Лавро та письменниця Зірка Мензатюк – цьогоріч вперше увійшли до списку номінантів на престижну премію в галузі дитячої літератури Astrid Lindgren Memorial Award.

Список  було оприлюднено під час книжкової виставки у Франкфурті. Всього до списку номінантів увійшло 235 кандидатів із 60 країн. Оголошення лауреатів премії відбудеться наприкінці березня 2018 року. Переможець отримає грошовий приз  у 5 мільйонів шведських крон.

Кость Лавро відомий оформленням дитячих книг. Його вже класичні зайчики й котики стали улюбленими образами сотень тисяч дітей. Права на графіку Лавра придбали відомі світові видавництва з США, Швейцарії та Франції.

Зірка Мензатюк – авторка близько 20 дитячих та підліткових книжок, серед яких “Макове князювання” та “Таємниця козацької шаблі”. Вона вже є лауреатом українських літературних премій, а також міжнародного літературного конкурсу у США.

Міжнародна премія пам’яті Астрід Ліндґрен – одна з найбільш авторитетних міжнародних нагород у галузі літератури для дітей та підлітків. Лауреатами премії, можуть стати письменники, ілюстратори, диктори чи організації з усього світу, незалежно від мови чи національності за досягнення протягом усього життя.