projections-3

Порошенко підписав закон, який вирішує проблему розподілу акціонерних товариств в Україні

Президент Петро Порошенко підписав закон, який змінює підхід до віднесення акціонерних товариств до публічних і приватних та дає право приватним особам надавати інформаційні послуги на фондовому ринку.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

“Закон вирішує проблему розподілу акціонерних товариств в Україні на публічні і приватні за формальними ознаками, усуває дисбаланс у законодавстві і запроваджує європейські принципи у питанні визначення та регулювання публічних компаній”, – зазначається у повідомленні.

Зокрема, як поінформували в АП, положеннями закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів)» змінюється підхід до віднесення акціонерних товариств до публічних та приватних і пропонується відмовитись від фіксування в найменуванні акціонерного товариства його типу.

Також виключається вимога, що банки можуть бути не лише у формі публічних акціонерних товариств, при цьому на банки поширюються вимоги з розкриття інформації, як і на публічні компанії, та встановлюються підвищені вимоги до корпоративного управління, зокрема в частині формування наглядової ради та її комітетів.