thumb_9458_posts_big

Комісія щорічної премії “Українська книжка року” визначила претендентів

Комітет з присудження щорічної премії Президента України “Українська книжка року”, роботу якого організовує Держкомтелерадіо, запропонував відзначити премією три видання.

Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

У номінації “За видатні досягнення у галузі художньої літератури” запропоновано преміювати книгу Миколи Жулинського “Моя Друга світова: роман-хроніка в голосах”. Видавець – ТОВ “Видавниче підприємство “Ярославів Вал”, 2016.

У номінації “За вагомий внесок у розвиток українознавства” премію запропоновано присудити книзі “Євангеліє Бучацьке”. Упорядник – Дмитро Степовик. Видавець – ДП “Державне спеціалізоване видавництво художньої літератури “Дніпро”, 2016.

У номінації “За сприяння у вихованні підростаючого покоління” запропоновано відзначити премією книгу “Шалахмонеси” Григорія Фальковича. Видавець – ТОВ “Часопис “Дух і Літера”, 2016.

Книга Миколи Жулинського – це переплетення дитячих вражень, історичних фактів і людських трагедій у вирі Волинської трагедії. Автор веде читача від голосів живих свідків про трагічні й героїчні події до відроджених із небуття авторською уявою спогадів односельчан, від історії волинського села Новосілки до масштабних подій світового значення.

Євангеліє є пам’яткою книжного мистецтва та мініатюри, воно було написане для прочитання під час Божественної літургії  у другій половині XII – на початку XIII ст. на Волині. Ця рукописна книга домонгольського періоду дістала сучасну наукову назву у 1888-1889 рр. за місцем зберігання від 1712 р. у чоловічому монастирі міста Бучач. Нині священна книга зберігається у колекції Національного музею м. Львова ім. Андрея Шептицького. До книги увійшли факсиміле стародавнього рукопису Євангелія та його переклад сучасною українською мовою.

“Шалахмонеси” – українсько-єврейська книга, що поєднала найкраще з обох культурних традицій. Видання ілюстроване роботами художника Пінхаса (Павла) Фішеля, які виконані на зразок єврейських стародруків.