dce2d6921e1b1c252dd1c41001a7804d76b5a6f2

Україна 1 лютого набула повноправне членство в Пан-Євро-Мед

Україна 1 лютого набула повноправного членства в регіональній конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження, що дозволить збільшити експорт до Євросоюзу.

Про це повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України – торговий представник України Наталія Микольська на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні Україна набула повноправного членства в регіональній конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження. Чому участь України в Пан-Євро-Мед є важливою для бізнесу? Частка українського експорту до країн-учасниць Пан-Євро-Мед вже зараз складає 58,9%, з них 40,3% – до країн ЄС. Країни-учасниці конвенції можуть використовувати матеріали і сировину одна одної без втрати преференційного статусу походження (двостороння та діагональна кумуляція). Діє принцип “те, що твоє, є моїм, а моє – твоїм”», – зазначила Микольська.

Вона пояснила, як цей принцип виглядатиме на практиці.

«При виробництві товарів в Україні можна закуповувати сировину та комплектуючі в країнах-учасницях конвенції, з якими Україна уклала угоди про вільну торгівлю, а вже готову продукцію експортувати до інших членів Конвенції, використовуючи ефект діагонального накопичення при встановленні преференційного статусу товару. Відповідно, і українські матеріали та комплектуючі можуть використовуватись у виробництві в країнах-учасницях конвенції для подальшого експорту у вигляді складових готової продукції. Це також нові можливості для участі українського бізнесу у регіональних ланцюжках доданої вартості», – уточнила торговий представник України.