1238c95-economic-freedom2018

Україна піднялася в рейтингу економічної свободи

Україна посіла останнє, 44 місце в Європі, і 150 місце серед 186 країн світу в рейтингу економічної свободи американського аналітичного центру Heritage Foundation.

Про це йдеться у повiдомленнi «Українськa правдa» з. посилання на офіційний сайт центру.
Україна набрала 51,9 пункти зі 100 можливих. За минулий рік показник України виріс на 3,8 пункти завдяки позитивним змінам 8 з 12 показників.

Істотні зміни позначилися на монетарній свободи і свободі інвестування, йдеться на сайті центру.
Україна оцінена останньою серед 44 країн Європи, а її рейтинг нижчий регіональних за загальносвітовими показниками.

Heritage Foundation наголошує на необхідності боротьби з корупцією, розвитку ринків капіталу, приватизації державних підприємств і вдосконаленні законодавчої бази і верховенства права.
“Загальний інтерес західних реформ зменшився, при цьому економічна стагнація триває”, – йдеться на сайті рейтингу.
У рейтингу враховані 12 свобод – від права власності до фінансової свободи. Три показника України оцінені гірше, ніж минулого року – право власності, свобода торгівлі, цілісність управління.
Показник фінансової свободи залишився на торішньому рівні.

Україна знаходиться в групі країн з переважно невільною економікою. Це четверта категорія в градації груп. Крім країн з переважно невільною економікою виділяють країни: з вільною економікою, переважно вільною економікою, помірно вільною економікою і депресивною економікою.

Переможцем цьогорічного рейтингу став Гонконг (результат – 90,2), далі йдуть Сінгапур (88,8), Нова Зеландія (84,2), Швейцарія (81,7), Австралія (80,9), Ірландія (80,4).
Нагадаємо, у минулорічному рейтингу Україна посідала 166 місце.